„Fotograf jest jednym z wielu…” 18 – 20 Marca 2016

Zaproszenie-

Na ile innowacyjność i swoboda wyrażania myśli artystycznej jest krępowana przez realia rzeczywistości rynkowej?

Czy artysta może wpleść swoje indywidualne strategie intelektualne i twórcze w działania realizowane na zamówienie?

Czy obraz wykreowany na zlecenie może być tożsamy z tym, który powstał w wyniku strategii znanych ze świata sztuki?

Czy można uznać, za tekstem kuratorskim Klary Czerniewskiej, że „Fotograf jest jednym z wielu współtwórców większej całości, wymienianym obok stylistów, autorów fryzur, manikiuru, producentów i modelek, z drugiej zaś – niezależnym, lub walczącym o niezależność artystą świadomie i konsekwentnie realizującym własne zamierzenia”?

Wystawa „Fotograf jest jednym z wielu” prezentuje wybrane projekty, także wcześniej niepublikowane, czterech fotografów – Pawła Fabjańskiego, Karola Grygoruka, Jacka Kołodziejskiego i Łukasza Ziętka – zrzeszonych w warszawskiej agencji Shootme, w której stykają się sztuka i komercja, indywidualny styl i wymogi klienta.

Pytania o autentyczność artystycznego wyrazu, oryginalność twórcy i jego koncepcji, oraz innowacyjność medium fotografii są tu osadzone w kontekście współczesnego świata reklamy.

Czy artysta nie przeczy sam sobie działając w dwóch światach: komercji i sztuki?

Wystawie będzie towarzyszyła premiera zbiorowej książki fotograficznej, prezentującej prace wyżej wymienionych fotografów.

Wystawa i prezentacja pierwszej zbiorowej książki otwiera nowy etap w rozwoju Shootme, wynikający z potrzeby określenia i wyrażenia różnicy między fotografią jako sztuką i fotografią jako reklamą, z potrzeby zdefiniowania tych dwóch światów, które często zależą od siebie, ale jednocześnie występują jako oddzielne, niezależne przestrzenie.

Shootme Art będzie prezentowało projekty indywidualne i artystyczne zjednoczonych pod jej skrzydłami fotografów, zaczynając od wystawy prac: Pawła Fabjanskiego, Jacka Kołodziejskiego, Karola Grygoruka oraz Łukasza Ziętka.

 

Warszawa
Lwowska 3
18 – 20 Marca 2016
Shootme Art Photography
Shootme Art

Paweł Fabjański

Shootme Art

Paweł Fabjański

Shootme Art

Paweł Fabjański

grzegorz_pastuszak_photography

Jacek Kołodziejski

Shootme Art

Jacek Kołodziejski

Shootme Art

Jacek Kołodziejski

Shootme Art

Karol Grygoruk

Karol Grygoruk

Shootme Art

Karol Grygoruk

Shootme Art

Łukasz Ziętek

Shootme Art

Łukasz Ziętek

Shootme Art

Łukasz Ziętek