„Fotograf jest jednym z wielu” Kraków 14 Maj – 11 Czerwiec

Shootme Art Photographers

Czy można uznać, za tekstem kuratorskim Klary Czerniewskiej, że „Fotograf jest jednym z wielu współtwórców większej całości, wymienianym obok stylistów, autorów fryzur, manikiuru, producentów i modelek, z drugiej zaś – niezależnym, lub walczącym o niezależność artystą świadomie i konsekwentnie realizującym własne zamierzenia”?

Wystawa „Fotograf jest jednym z wielu” prezentuje wybrane projekty, także wcześniej niepublikowane,  czterech fotografów – Pawła Fabjańskiego, Karola Grygoruka, Jacka Kołodziejskiego i Łukasza Ziętka – zrzeszonych w warszawskiej agencji Shootme, w której stykają się sztuka i komercja, indywidualny styl i wymogi klienta.

Pytania o autentyczność artystycznego wyrazu, oryginalność twórcy i jego koncepcji, oraz innowacyjność medium fotografii są tu osadzone w kontekście współczesnego świata reklamy.

Czy artysta nie przeczy sam sobie działając w dwóch światach: komercji i sztuki?

Wystawie będzie towarzyszyła sprzedaż katalogu – zbiorowej książki fotograficznej, prezentującej prace wyżej wymienionych fotografów.

Wystawa została pokazana w Warszawie w dniach 18 – 20 marca 2016 jako inauguracja kreatywnej platformy SHOOTME ART – nowego działu Shootme, warszawskiej komercyjnej agencji fotograficznej.

GALERIA PAUZA

14  Maj – 11 Czerwiec  2016

Stolarska 5/4, Krakow

Kuratorzy Klara Czarniewska & Wiktoria Michałkiewicz